Sumci

Sumci, mé po cichlidách druhé nejoblíbenější ryby. Ani bez nich si nedovedu, tak jako u cichlid, představit jakoukoliv nádrž.

Tak, jako to bylo i u cichlid, tak to bylo i u sumců a to, že mne provázejí už od začátku mé akvaristické kariéry. Napřed to byli klasičtí panceřníčci a krunýřovci, které byli k dostání v běžných akvaristikách. Postupem času, když se do státu začali hojně dovážet i vzácnější druhy sumců ale za veliké peníze jsem pouze slintal pohledem na ně ale nechtělo se mi dávat takové peníze. Časem i oni se dostali na rozumnou hodnotu a i já si je mohl dovolit.

Úplně mne uchvátili jihoameričtí krunýřovci, hlavně z brazilské řery Rio Xingu. Mám celkem 3 druhy krunýřovců z této řeky a jelikož jsou to všechno importní druhy, tak byli celkem i dost drazí. Začátek navypadal dobře, protože někteří jedinci už nepřežili pobyt v karanténě ale časem se vše upravilo a nyní mi už dělají jenom radost.

 

Na fotkách jsou mí oblíbenci  L 018 a L 066 z Rio Xingu.Samozřejmě máme i jiné druhy krunýřovců, např. Z Guyany, Venezuely a Kolumbie. Také chováme i jiné druhy sumečků jako jsou peřovci z Afriky a nebo jihoamerické panceřníčky, jako jsou Corydoras paleatus, panda a zygatus.  

 

 

 

 

Sumci

15.04.2009 16:50

Malé druhy krunýřovců rodu Peckoltia

 Mini krunýřovci rodu Peckoltia Krunýřovci rodu Peckoltia pochází z řek a říček Jižní Ameriky, převážně ve státech Brazílie, Guyana, Fr.Guyana, Venezuela, Kolumbie a Peru. Patří k těm menším druhům krunýřovců ale za to, velmi krásným s nádherným zbarvením. Své rodové jméno Peckoltia získali...