Carinotetraodon travancorius

 

Carinotetraodon travancorius
Čeleď: Tetraodontidae
Původ:  Asie, Indie
Velikost: do 2,5 cm
Teplota: 22 - 28 °C
pH: 7 -  8
Tvrdost vody: 2 - 14 °dKH
Potrava: živá nebo mražená potrava - šneci, červi, patentky .
Rozmnožování: Zatím  pro mne neznámé. 
Popis: Tento čtverzubec je dosti agresivní a dokáže poškodit i mnohem větší rybu. Dospělý samci mají hnědé vertikální čáry probíhající podél spodní části jejich břicha. Během dvoření a agresivního chování, je tato linie tmavá. Samice nemají hnědé svislé čáry. Nádrž potřebují dostatečně velkou aby si moc nekonkurovali a nebyli na sebe agresivní, dosti zarostlou a osázenou kameny a kořeny. Voda musí být zbavena veškerého chlóru.

Zajímavost: Trpasličí čtverzubci jsou velmi zajímavé, inteligentní a aktivní ryby. Jsou to i velmi pozorné ryby, pozoruji vše mimo jejich nádrž. V době, kdy se stanete jejich vlastníky a budete chodit do místnosti, budou plavat až ke sklu a hledět na Vás s těmi velkými oči! Dokážou pak pobyt na jednom místě prodloužit až na hodinu a pozorovat vše, co právě děláte. Jedním ze způsobů, jak zastavíte jejich upřený pohled na Vás je, že je nakrmíte.

 

U nás doma: Káťa jich má ve 300l AQ asi 10 a je z nich úúúúplně nadšená........ještě prozradím, že si s nima i povídá. :-))))
 

Fotogalerie: Carinotetraodon travancorius